Psycholog online, psychoterapia online przez komunikator internetowy, np. przez Skype to doskonały wybór dla osób, które potrzebują porady u psychologa, ale mają utrudniony do niego dostęp, np. mieszkają  z dala od dużego miasta albo potrzebują większej anonimowości podczas pierwszej wizyty u psychologa i dlatego wybierają konsultacje online.

Poradnictwo Psychologiczne Online, w skrócie nazywane jako Psycholog Online to jeden z najszybszych i najłatwiejszych sposobów na nawiązanie kontaktu z wybranym dla siebie psychologiem lub psychoterapeutą. Ten rodzaj terapii pomoże Ci poczuć się lepiej, zasięgnąć pomocy psychologa z dowolnego miejsca, w którym w danej chwili się znajdujesz. Decydując się na psychologa online, nie musisz tracić czasu na podróż do swojego psychologa, jeśli terapeuta nie mieszka w tym samy mieście co Ty.

 

Korzyści z Poradnictwa Psychologicznego online

Chociaż, nadal wiele osób, uważa, że psychologia online działa jak bariera między Tobą a Twoim terapeutą, to powinieneś zaufać postępowi technologicznemu, zauważyć korzyści płynące z psychoterapii online i korzystać również z wizyt u psychologa za pośrednictwem komunikatora internetowego. Terapie online są wystarczająco skuteczne, aby pomóc Ci w bardzo szybkim połączeniu się ze swoim psychologiem i skonsultowaniu z nim swojego problemu. Kilka najważniejszych korzyści płynących z konsultacji u psychologa online wymieniam poniżej. Spójrz i zastanów się, czy i ty czasami nie potrzebujesz kontaktu z psychologiem online.

 

1. Poufność

Przede wszystkim poufność jest główną zaletą poradnictwa psychologicznego online. U psychologa online masz jeszcze większe poczucie poufności niż w gabinecie stacjonarnym psychologa. Teraz nie musisz się obawiać, że twoi przyjaciele lub rodzina zobaczą cię wchodzącego do gabinetu psychologa, lub psychoterapeuty i zaczną zadawać niewygodne pytania i dowiedzą się o twoich problemach natury psychicznej, lub psychologicznej. Możesz zarezerwować wizyty w ramach poradnictwa psychologicznego online i zacząć czerpać płynące z nich korzyści.

 

2. Swobodna rozmowa z psychologiem

Kolejną korzyścią płynącą z psychologii online przez komunikator internetowy jest możliwość prowadzenia jeszcze bardziej swobodnych rozmów ze swoim terapeutą. W trakcie sesji online poczujesz się wyjątkowo bezpiecznie i anonimowo i dzięki temu możesz podzielić się wszystkimi swoimi uczuciami bez obaw o utratę anonimowości. Kontaktując się z psychologiem bezpośrednio z domu, nie musisz zastanawiać się, że ktoś może cię usłyszeć lub zobaczyć.

 

Jeśli rozważasz korzystanie z pomocy psychologa online, ale jeszcze nie jesteś zdecydowany kogo wybrać, jak zrobić ten pierwszy krok, to w tym miejscu chcę ci zasugerować dobre miejsce, gdzie możesz uzyskać pomoc psychologa online przez Skype. Polecam Gabinet Psychoterapii w Warszawie Śródmieście, gdzie również jest prowadzone poradnictwo psychologiczne online, dane kontaktowe do psychologa i rejestrację telefoniczną znajdziesz na https://profesjonalna-terapia.pl

Przed pierwszą konsultacją z psychologiem możesz po prostu zadzwonić do Gabinetu, aby zarezerwować spotkania online w dowolnym momencie, wygodnym dla ciebie, ale w miarę dostępności psychologa. Na co więc czekasz? Wejdź na stronę www.profesjonalna-terapia.pl , pobierz dane kontaktowe i umów swoją pierwszą konsultację online.