Zabieg przeszczepu włosów określany jest jako przeniesienie lub przesunięcie mieszków włosowych z bezpiecznej strefy dawcy na skórę głowy biorcy, gdzie konieczne jest wszczepienie mieszków włosowych w celu pokrycia łysiny przeszczep włosów oraz przesunięcie mieszków włosowych w w taki sposób, aby można było osiągnąć estetyczne wyniki w zakresie naturalnej linii włosów, jak również odpowiedniego, gęstego wzoru przeszczepu łysiny, jeśli jest to wymagane. Proces przeszczepu włosów zyskuje na znaczeniu i znaczeniu z dnia na dzień ze względu na jego trwałe wyniki w zakresie odrastania włosów, a także naturalny projekt linii włosów. Ważnym aspektem jest troska o technikę przeszczepu włosów, tak aby podczas jednej sesji można było przenieść jak największą liczbę mieszków włosowych. Drugą rzeczą, która pojawia się w tym aspekcie, jest koszt przeszczepu włosów dla konkretnej techniki, która jest wybierana pod kątem zebrania maksymalnej liczby przeszczepów, a także uzyskania bardziej naturalnych rezultatów.

Aby uniknąć niedogodności podczas planowania operacji odbudowy włosów, ważne jest, aby mieć dogłębną wiedzę zarówno na temat procedur, które decydują o przydatności do konkretnego zabiegu na podstawie stanu łysienia, jak przeszczep brody i warstw fizycznych lub anatomicznych.

Istnieją dwa główne rodzaje technik przeszczepu włosów; FUT (przeszczep jednostki mieszkowej) i FUE (ekstrakcja jednostki mieszkowej).

FUT (Follicular Unit Transplant): Technika FUT jest potężnym i autentycznym wyborem, jeśli istnieje potrzeba pobrania większej liczby jednostek mieszkowych, aby pokryć wyższą klasę NW, a w FUT możliwe jest osiągnięcie największej liczby przeszczepów zbieranie i wszczepianie w jednej sesji. Technika przeszczepu włosów FUT jest bardziej rozpowszechniona wśród pacjentów z najwyższym stopniem łysienia i wymaga specjalnego zestawu umiejętności ze strony chirurga, aby uzyskać efekt estetyczny. W przeszczepie włosów FUT potrzebne są umiejętności estetyczne ze strony chirurga, to jak skutecznie usuwa pasek i to wszystko jest kwestią tylko jego wiedzy i perfekcji wykonania. Obszar pasa należy przyciąć ostrzem o mniejszej głębokości, aby cebulki włosów były żywe, a po ich przycięciu należy przytrzymać za pomocą haczyka tak, aby linia powierzchowna chwytała cebulki włosów w najbardziej żywotnym miejscu sposób.
Co należy wziąć pod uwagę w procedurze FUT od strony chirurga wymieniono poniżej:
Czy jednostki mieszkowe są preparowane pod mikroskopem pod 20-krotnym powiększeniem, aby zminimalizować szybkość transakcji przeszczepów
Czy twój chirurg przeszczepu włosów używa noża z jednym ostrzem do pobrania pasków jednostek mieszków włosowych z bezpiecznej części dawcy
Czy technicy są dobrze zorientowani i mają wieloletnie doświadczenie
Ile mikroskopów jest używanych podczas preparowania przeszczepów