Więc interesują Cię dwuogniskowe soczewki kontaktowe?

Istnieje wiele metod dopasowywania kontaktów dla pacjentów wymagających soczewki dwuogniskowej. Oczywiście, kontakty dwuogniskowe to jeden wybór. optometrysta tomaszów mazowiecki Różne opcje obejmują dopasowanie ogniska monowizyjnego, zmienioną monowizję i mieszankę dalekie kontakty wzrokowe i dwuogniskowe. Opowiem o tych wyborach dalej, wraz z moimi wrażeniami na temat korzyści i szkód każdego z nich.

Dwuogniskowe soczewki kontaktowe

Dwuogniskowe punkty kontaktowe umożliwiają pacjentom jednoczesne widzenie zarówno z daleka, jak i z bliska. badanie wzroku tomaszowa mazowieckiego Są one dostępne zarówno w delikatnym, jak i nieugiętym materiale przenikalnym przez gaz.

Główną zaletą kontaktów dwuogniskowych jest lepszy wgląd w głębię w obu przypadkach. Jest to szczególnie widoczne w zestawieniu z monowizją. Obciążenia obejmują rozszerzone grymasy w godzinach wieczornych i potencjalny kompromis w bliskim lub dalekim widzeniu. Ostatnią opcją było moje zaangażowanie w delikatne synchroniczne dwuogniskowe kontakty wizyjne (patrz poniżej). Prawdziwym wyzwaniem jest osiągnięcie zarówno doskonałego widzenia z bliska, jak i z daleka za pomocą tych punktów centralnych. Wygląda na to, że zakładając, że widzenie dalekie uzyskujemy w dużej koncentracji, wizja bliski trwa tak samo, jak na odwrót. W takich przypadkach czasami będę próbował zmienić wybór monowizji (patrz poniżej).

W klasie dwuogniskowych punktów kontaktowych znajdują się synchroniczne widzenie i interpretacja (dodatkowo znane jako zastępowanie) dwuogniskowe kontakty.

Concurrent Vision dwuogniskowe soczewki kontaktowe

W przypadku jednoczesnego widzenia dwuogniskowych punktów kontaktowych, pacjenci jednocześnie otrzymują obrazy z różnych odległości. Mózg powinien następnie wybrać, które obrazy przeoczyć w zależności od odległości od przedmiotów. Asortyment dostępnych planów punktów ogniskowych uwzględnia korekcję widzenia bliskiego, połowicznego i dali. Dwuogniskowe punkty kontaktowe synchronicznego widzenia są dostępne zarówno w przypadku materiałów delikatnych, jak i przepuszczalnych przez gaz. Ta klasa może być dodatkowo podzielona na asferyczne, koncentryczne i dyfrakcyjne punkty ogniskowe.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *